Suwałki 2018

Reprezentacja Okręgu PZW w Zielonej Górze zajęła drugie miejsce drużynowo w konkursie wiedzowym i szóste miejsce w zawodach wędkarskich podczas, zakończonej w niedzielę – 26 sierpnia, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich w Suwałkach. Na sukces drużyny indywidualnie pracowali: Krzysztof Ksiuk w kategorii U-12, koło PZW Lubsko 1, który zajął piąte miejsce w testach i czwarte w wędkarstwie spławikowym, Kacper Karpiński, U-14, Zielona Góra 53, odpowiednio drugie i siódme miejsce oraz Oskar Bojkowski, U-16, Lubsko 1, który uzyskał takie same lokaty jak Kacper, czyli drugie i siódme miejsce. Klaudia Szczerbata, Lubsko 1, startując indywidualnie, w kategorii U-14, w  turnieju wiedzowym zajęła piąte miejsce. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej obejmującej, oprócz wymienionych konkurencji, jeszcze trójbój rzutowy i zawody sprawnościowe nasza drużyna zajęła dziewiąte miejsce na siedemnaście drużyn, czyli dokładnie w środku stawki. Gratulujemy!
Dziękuję Pani Monice Ksiuk, Panu Andrzejowi Szczerbatemu i Panu Tadeuszowi Karpińskiemu za pomoc w opiece nad zawodnikami, nadzór trenerski i wysiłek fizyczny związany z przemieszczaniem sprzętu.