Składki obowiązujące w roku 2010

Przypominamy, że do końca kwietnia należy uregulować składki członkowskie i opłaty na ochronę i zagospodarowanie wód.

I. Składki członkowskie i wpisowe

Rodzaj składki Wysokość składki
Składka członkowska podstawowa:
Normalna 60,- zł

składka członkowska ulgowa

1) młodzież szkolna, studenci w wieku 16-24 lat

2) członkowie odznaczeni srebrną i     złotą odznaką

3) mężczyźni po ukończeniu 65 lat,

4) kobiety po ukończeniu 60 lat

30,- zł

składka członkowska ulgowa :

1) członkowie odznaczeni Złotą Odznaką PZW z wieńcami

2) członkowie uczestnicy do lat 16

15,- zł
Wpisowe: 1)
Członka zwyczajnego 25,- zł
Członka uczestnika (do lat 16) 12,- zł
Legitymacja członkowska 5,- zł

1) – opłata uiszczana przez wstępujących pierwszy raz w szeregi PZW oraz dla „spóźnialskich”, którzy nie zdążyli opłacić składki członkowskiej do dnia 30 kwietnia.

2) – członek – uczestnik – młodzież w wieku do 16 lat, po opłaceniu stosownej składki za wędkowanie może  wędkować w ramach swojego, odrębnego łowiska oraz limitów. ilościowych i wagowych na nizinnych wodach ogólnodostępnych PZW całego kraju

3) - członkowie uczestnicy do lat 16 są zwolnieni z opłaty za legitymacje PZW

II. Składki na ochronę i zagospodarowanie wód (za wędkowanie)

Rodzaj składki Wody nizinne Wody krainy pstrąga i lipienia ("górskie") 1)
Normalna dla członków PZW 80,-zł 96,-zł
Ulgowa dla członków PZW powyżej 65 lat 55,-zł 65,-zł

Dla odznaczonych Srebrną Odznaką PZW

45,-zł 55,-zł
Dla odznaczonych Złotą Odznaką PZW, młodzież ucząca się i studiująca od 16-24 lat, kobiety 40,-zł 48,-zł
Ulgowa dla członka uczestnika (do lat 16) 20,-zł 24,-zł
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 160,- zł 190,- zł
Składka na jeden wybrany akwen nizinny (jezioro, zbiornik, rzeka) dla członka PZW Okręg w Zielonej Górze

40,-zł

( plus składka członkowska )

45,-zł

( plus składka członkowska )

Składki okresowe
Składka okresowa 1 dniowa:
Członkowie PZW 10,- zł 15,- zł w składkach okresowych nie
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 15,- zł 25,- zł przysługują ulgi
Składka okresowa 3 dniowa:
Członkowie PZW 15,- zł 25,- zł w składkach okresowych nie
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 30,- zł 45,- zł przysługują ulgi
Składka okresowa 7 dniowa:
Członkowie PZW 20,- zł 45,- zł w składkach okresowych nie
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 40,- zł 60,- zł przysługują ulgi
Składka okresowa 14 dniowa
Członkowie PZW 30,-zł 60,-zł w składkach okresowych nie
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 60,-zł 90,-zł przysługują ulgi

1) - składki za wędkowanie na wodach krainy pstrąga i lipienia upoważniają także do łowienia na wodach nizinnych (nigdy odwrotnie!)

2) - sezon wędkarski pod względem ważności opłat to okres od momentu uregulowania składek przez wędkarza (co jest teoretycznie możliwe od 1 stycznia) do 31 grudnia tego samego roku

3) - Opłata egzaminacyjna normalna wynosi 20 zł, dla młodzieży uczącej się lub studiującej od 16 do 24 lat 10 zł, dzieci i młodzież do lat 16 są zwolnieni z wnoszenia opłat egzaminacyjnych

Uwaga! Członek PZW Okręg w Zielonej Górze posiadający opłaconą składkę członkowską i składkę za wędkowanie może wędkować na wszystkich jego wodach ogólnodostępnych (za wyjątkiem wariantu składki na jeden wybrany akwen).  Ponadto kilka kół PZW w naszym okręgu prowadzi samodzielne łowiska specjalne (patrz łowiska specjalne), na które obowiązują odrębne zezwolenia.

Okręgowa składka za wędkowanie wniesiona przez członków Okręgu PZW Zielona Góra uprawnia ich do wędkowania na wodach PZW Okręgów:  Jelenia Góra, Koszalin, Legnica, Piła, Słupsk , Szczecin, Wałbrzych -  bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat.

Na 2010r.  podpisano dotychczas dwustronne porozumienia pomiędzy okręgami: Kalisz, Leszno, Poznań.